Práce přesčas

OaO ID: 15644 Zodpovězeno: 28. 12. 2015

Plné znění otázky

Měli jsme kontrolu z inspektorátu práce. Ve firmě máme nainstalován systém evidence příchodů a odchodů - funguje na otisk palce. Podle měsíčních sjetin z tohoto systému se pak zpracovávají mzdy. Kontrolní pracovnice zkoumala příchody a odchody zaměstnanců, které se pohybovaly vždy kolem 3-5 min. před zahájením pracovní doby a 2-3 min. po ukončení pracovní doby. Bylo nám vytknuto, že tyto minuty nesčítáme a neproplácíme formou přesčasů. Marně jsme se snažili vysvětlit, že nemůže 30 pracovníků najednou přiložit prst na čtečku. Že je to technicky nemožné. A musejí to stihnout do začátku pracovní doby - jinak by neměli započtenou celou hodinu. Byl postup inspektorátu práce správný?

 

Odpověď

Máte předplatné? Přihlaste se

Tento dokument je jen pro předplatitele

Zaregistrujte se a získejte přístup k obsahu na 14 dní zdarma

Díky registraci získáte přístup k:

  • Informacím z oblasti BOZP, PO a pracovního práva
  • Databázi otázek a odpovědí
  • Karty BOZP
  • Předpisy, judikaturu a komentáře

Chci se zaregistrovat

Chcete vědět víc o předplatném ?